22 września 2020

Co należy wiedzieć na temat pożyczek pod zastaw auta?

Pożyczki pod zastaw auta to idealny sposób na szybki zastrzyk potrzebnej gotówki, jeśli nasza zdolność kredytowa nie jest oceniana najlepiej. Ilość pieniędzy, którą możemy pożyczyć, znacznie przekracza limity zwykłych chwilówek, co pozwala na szybkie pokrycie nagłych kosztów. Dodatkowym atutem jest tu też fakt, że udzielający pożyczki nie odbierze nam samochodu, jeśli raty są spłacane, więc możemy dalej z niego korzystać. Zanim zaczniemy jednak przeszukiwać oferty okolicznych pożyczkodawców, dobrze jest znać podstawy, którymi kierują się tego typu zobowiązania.

Jak wygląda branie takiej pożyczki?

Podobnie jak w przypadku innych zobowiązań w dzisiejszych czasach, pożyczki pod zastaw auta dostępne są nie tylko bezpośrednio w siedzibach pożyczkodawców, ale także w wersji Online. Wypełniając formularz, podajemy nasze dane osobowe, a także dane samochodu, który ma trafić pod zastaw. Zawierają one markę, model, rok produkcji, numer VIN oraz numer rejestracyjny. Należy mieć tu też na uwadze, że zastawiany wóz nie może być starszy, niż dwanaście lat. Konieczne jest także opłacone OC oraz posiadanie karty pojazdu. Na decyzję takiego wniosku Online czeka się stosunkowo krótko, na ogół odpowiedź otrzymujemy w ciągu 24 godzin.

Zastaw auta w leasingu? A może pożyczka na zakup nowego?

Kolejną rzeczą, o której warto jest wspomnieć, mówiąc o pożyczkach pod zastaw auta, są dodatkowe opcje, dostępne dla klientów z konkretnymi potrzebami. Chociaż zwykłe zastawienie auta w leasingu nie jest możliwe, ponieważ nie jesteśmy jego właścicielami, firmom jednoosobowym oraz spółkom przysługuje tzw. pożyczka leasingowa. Zabezpieczeniem staje się tu cesja z polisy ubezpieczeniowej, a także częściowe przewłaszczenie wozu. Podobnie, jak w przypadku zwykłego zastawienia auta, pojazd w dalszym ciągu może być przez nas wykorzystywany, ponieważ utracić możemy go dopiero w wyniku niepłacenia rat.

Nasz samochód możemy też zastawić w momencie, gdy planujemy zamienić go na nowy. Na rynku obecne są bowiem firmy, które udzielają pożyczek na zakup samochodu. Także i zwykła pożyczka pod zastaw umożliwi nam nabycie nowego wozu – pożyczkodawcy na ogół nie będą sprawdzać, na co przeznaczymy pożyczone pieniądze. Pamiętajmy jedynie, aby zawsze rozważyć dokładnie, czy takie zobowiązanie faktycznie będzie nam potrzebne – problemy ze spłatą to nie tylko utrata samochodu, ale też ryzyko popadnięcia w spiralę finansową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *