22 września 2020

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych przy zajęciu komorniczym

Nierzadko zdarza się, że następstwem naszych problemów ze spłatą kilku zobowiązań staje się zajęcie komornicze. Zaczyna się stosunkowo niewinnie – pożyczamy pieniądze w jakimś celu, potem nie jesteśmy w stanie nadążyć ze spłatą, więc pożyczamy je ponownie. W takich przypadkach dług i interwencja komornika są bardzo częstymi konsekwencjami. Czy w takiej niezwykle trudnej sytuacji możemy w dalszym ciągu liczyć na jakąś pomoc? Odpowiedzią jest kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych.

Podstawy konsolidacji

Kredyt ten polega na połączeniu ze sobą naszych zobowiązań. Wydłużamy w ten sposób ogólny okres spłaty, jednak same raty zostają zamienione na pojedynczą, niższą. Znacznie łatwiej jest w ten sposób spłacić nasze zobowiązanie. Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych z komornikiem wiąże się jednak z bardziej złożonymi formalnościami. Ponieważ nasz kredytodawca ryzykuje, przyjmując na siebie spłatę naszego zadłużenia, konieczne jest często dodatkowe zabezpieczenie. Mowa tu chociażby o hipotece na nasze mieszkanie. Z tego też powodu, nie powinno się bagatelizować obowiązku spłaty – dla wielu osób jest to ostatnia szansa, zaś konsekwencje niepłacenia mogą być naprawdę tragiczne.

Na koniec należy też wspomnieć, że kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych, zmagających się z zajęciem komorniczym, nie jest świadczony przez banki. Zamiast nich, pomocy powinniśmy szukać u firm, specjalizujących się właśnie w pomocy dla osób, zmagających się z komornikiem. Przeszukując ich oferty, zwracajmy też szczególną uwagę na opinie – w ogłoszeniach nie brak jest bowiem ofert oszustów, żerujących na ludzkiej desperacji. Jedynie zaufany, profesjonalny kredytodawca będzie w stanie pomóc nam uporać się z długiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *