22 września 2020

Pożyczka konsolidacyjna – jakie są jej największe zalety?

Wielu z nas decyduje się na kilka pożyczek naraz. Czasem powodem jest kilka zachcianek, czasem spłata obecnego zadłużenia. Niektórzy decydują się też poprawić w ten sposób swoje notowania w BIK. Nie zawsze jednak wszystko idzie po naszej myśli, zaś efektem tego jest powiększający się dług, który po niedługim czasie prowadzi do zajęcia komorniczego oraz stresującego unikania wierzycieli ze strony pożyczkobiorcy. Aby móc uniknąć najczarniejszego scenariusza, możemy skorzystać z coraz popularniejszego rozwiązania, jakim jest pożyczka konsolidacyjna.

Dlaczego konsolidacja się opłaca?

Pożyczka konsolidacyjna opiera się na połączeniu ze sobą kilku z naszych zadłużeń. Dzięki temu, możemy spłacać je na spokojnie, ponieważ każdego miesiąca otrzymujemy tylko jedną, niższą ratę do spłaty. Sprawia to, że pożyczkobiorca może odetchnąć mentalnie, ponieważ nacisk finansowy jest znacznie mniejszy. Jednocześnie, stopniowej poprawie ulegnie też nasze notowanie w BIK, przez które, w przypadku problemów ze spłatą, nie możemy zaciągać nowych kredytów.

Kolejnym atutem, który oferuje nam pożyczka konsolidacyjna, jest też szereg udogodnień, wynikających z poprawy naszej zdolności kredytowej. Dzięki temu, możemy z czasem zawiesić spłatę pożyczki na pewien okres lub powiększyć kwotę kredytu. Najważniejsze jest tu jednak to, że konsolidacja ratuje nas przed utratą mienia. Należy jedynie pamiętać o odpowiedzialności i spłacać każdą z rat. Udogodnienie to nierzadko decyduje bowiem o tym, czy uda nam się wyjść ze spirali finansowej czy nie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *