22 września 2020

Trudne kredyty – co to takiego?

Według definicji, trudne kredyty to nic innego, jak zobowiązania, których nie uzyskamy bezpośrednio w siedzibie banku, wydającego decyzję negatywną. Najczęściej dotyczą one kredytobiorców, którzy mają nie tylko negatywną ocenę zdolności kredytowej, ale także zalegają z opłatą rat za poprzednie kredyty. Bardzo często zdarza się, że z kredytom tym towarzyszy też problem tzw. przekredytowania. Oznacza to, że kredytobiorca wziął na siebie zbyt wiele kredytów i/lub posiada kilka kart kredytowych/debetowych. Jak poradzić sobie z tym problemem?

Konsolidacja i pomoc specjalistów

Wbrew pozorom, trudne kredyty wcale nie muszą być dla nas sytuacją bez wyjścia. Podstawową formą spłaty bez większych problemów jest ich konsolidacja. Polega ona na połączeniu kilku zobowiązań finansowych w jedno. Okres spłaty zostaje wydłużony, zaś my otrzymujemy jedną, comiesięczną ratę, której wysokość również zostanie obniżona do poziomu, który umożliwi jej uregulowanie.

Nieoceniona jest także pomoc specjalistów. Trudne kredyty niejednemu kredytobiorcy mogą wydać się przerażające, kompletnie nie do pokonania. Bardzo dobrym pomysłem jest tu kontakt ze specjalnymi firmami, zajmującymi się doradztwem w sprawach kredytowych. Specjaliści zdiagnozują nasz problem i pomogą nam wybrać najkorzystniejsze rozwiązanie, dzięki któremu wyjdziemy powoli z rosnącej spirali finansowej. Firmy te będą nam także asystować przez cały okres aplikowania o konsolidację, a także podczas okresu spłaty. Nie należy bowiem zapominać, że nawet w najgorszych przypadkach, w dalszym ciągu przysługuje nam profesjonalna pomoc.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *